Dal si šlofíka a někdo ho okradl

Olomouc – Třiačtyřicetiletý muž popil alkohol, zmohla ho únava, a tak usnul v neděli po 15. hodině nedaleko Neptunovy kašny na Dolním náměstí v Olomouci.

Když se probral, hledal v kapse kožené bundy peněženku, ale marně. Někdo mu ji ukradl spolu s doklady, platební kartou a hotovostí, přišel i o mobil.

„Hodnota odcizených věcí byla vyčíslena na 3 450 korun. Zloději hrozí v případě jeho dopadení a odsouzení trest odnětí svobody až na dvě léta," ujistila mluvčí krajské policie Marie Štrbáková. 

Z auta zmizel majiteli tablet

Olomouc – Francouz nahlásil na policii v neděli večer vloupání do auta. Renault Master podlehl nájezdu zloděje v Legionářské ulici v Olomouci, kde byl zaparkovaný.

„Policisté po příjezdu na místo zjistili, že neznámý pachatel po předchozím poškození skleněné výplně okna vzal z vozidla volně odložený tablet značky Samsung Galaxy," přiblížila detaily policejní mluvčí Marie Štrbáková a doplnila, že škody činí šest tisíc korun. 

Auto zaparkované v garáži stejně nebylo v bezpečí

Olomouc – Cigarety uložené v autě zaparkovaném v garáži, ale i jízdní kolo, kanystr s benzínem, potraviny , nářadí či alkohol včetně šesti litrů slivovice. To všechno si odnesl zatím neznámý zloděj, který se někdy v noci ze soboty na neděli dostal do garáže v olomoucké Tovární ulici.

„Za krádež nyní hrozí zloději v případě jeho dopadení a odsouzení trest odnětí svobody až na dvě léta," upozornila mluvčí policistů Marie Štrbáková. 

Vánoční řetěz strčil pod oděv

Olomouc – Pro světelný řetěz, kterým nejspíš chtěl dokončit vánoční výzdobu, si přišel den před Štědrým dnem zloděj do prodejny v Štursově ulici v Olomouci devětatřicetiletý muž. Kromě řetězu ještě strčil pod oblečení balení baterií v hodnotě přes dvanáct set korun.

„Jednání muže, který se zbožím prošel pokladnou bez zaplacení, zpozoroval pracovník ostrahy prodejny, který muže zastavil a přivolal na místo Městskou policii Olomouc," popsal mluvčí strážníků Tomáš Musil.

Odhaleného lapku z Olomouce soud v posledních třech letech za krádež potrestal, a tak si případ převzala Policie ČR. 

Kvůli pohozeným injekčním stříkačkám zasahovali strážníci

Olomouc – Strážníky městské policie přivolal do ulice Černá cesta v Olomouci člověk, který tam našel v sobotu použité injekční stříkačky.

Hlídka se o dvě stříkačky, které se daly snadno přehlédnout, postarala.

„Strážníci infekční materiál odborně uložili do speciálního boxu, který bude následně předán k odborné likvidaci," informoval Tomáš Musil, mluvčí olomoucké městské policie. (ahe)