Vrchní soud v Olomouci ve středu částečně vyhověl odvolání jednoho z odsouzených v případě milionové loupeže. Toho olomoucká pobočka ostravského krajského soudu odsoudila k jedenáctiletému trestu.

Vrchní soud trest snížil o tři roky. Osm let dostal jeho spolupachatel u krajského soudu.

„Soud přihlédl ke skutečnosti, že oba muži nesou na trestném činu stejný podíl viny a také jejich kriminální minulost je velmi podobná. Proto jeden z trestů upravil na úroveň toho druhého,“ informoval mluvčí vrchního soudu Petr Angyalossy.

Odvolání druhého obžalovaného soud zamítl s tím, že je neopodstatněné.

Oba osmileté tresty si odsouzení odpykají ve věznici se zvýšenou ostrahou. Třetí odsouzený Roman Pompa, jehož dvouletý trest za podílnictví již nabyl právní moci, se také musí léčit se závislostí na pervitinu.

Proti rozsudku se nelze odvolat. Jde pouze podat dovolání k nejvyššímu soudu.

„Nevím, zda jej podáme. Ještě jsem o tom s klientem nehovořila. Dožadovali jsme se úplného zrušení trestu, protože můj klient stále tvrdí, že je nevinen. To soud nereflektoval a trest pouze snížil na stejnou úroveň, jakou dostal druhý odsouzený,“ uvedla advokátka jednoho ze souzených Petra Jakešová.

Více než milion korun trojice lupičů ukradla 20. května 2008 z bytu muže, který je k sobě pozval. Kromě jiného si v bytě v Olomouci také užívali notných dávek pervitinu.

Následovala hádka a rvačka, která vyvrcholila krádeží zmíněné hotovosti. Poškozený dealer pervitinu měl mít v dané době u sebe až 2 a půl milionu korun, ale v době krádeže mu zbýval už „pouhý“ milion.

Okradený muž se k soudu ve středu nedostavil, jelikož je v současnosti ve vězení za jinou trestnou činnost. Všichni tři odsouzení jsou recidivisty zejména v majetkové trestné činnosti a také v násilných činech.