„Příčina požáru je předmětem vyšetřování, ale pravděpodobně šlo orozšíření ohně při jarním úklidu,“ řekl jeden ze zasahujících hasičů.

Vtěsném sousedství stodoly stojí další hospodářské budovy irodinné domy. Proto také podle svědectví místního obyvatele lidé žijící vokolí zvědavě hleděli na požár, místo aby přivolali pomoc.

„Hasiče jsem volal něco po desáté hodině, když jsem si všiml, že se lidé sice požár dívají, ale zřejmě na tísňovou linku nikdo nevolal. Během pěti minut přitom stačil oheň hodně zesílit. Bylo už slyšet, jak praská střešní krytina. Musím proto hlavně pochválit dispečera na lince 112, který podle mě odvedl naprosto profesionální práci,“ uvedl František Aulehla zHolice.

Vyšetřovatelé se shodují, že požár pravděpodobně způsobil soused pálící listí. Od jeho ohně pak chytla vedlejší stodola sobilím. „Policisté momentálně prověřují, zda šlo pouze o přestupek nebo nedbalostní trestný čin. Oheň naštěstí nikoho nezranil, škodu majitel předběžně vyčíslil na 750tisíc korun,“ informovala policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Jednotkám hasičů komplikoval zásah také omezený přístup khořícímu objektu, který byl zobou stran obestavěn obytnými domy. Po úspěšném zkrocení ohnivého živlu pak hasiči rozebírali zbytky ohořelé střešní konstrukce.