Čtyřiadvacetiletý mladík 
z Olomouce vyděsil včera dopoledne kadeřnici v provozovně uprostřed Zlína. Vstoupil do ní několik minut po jedenácté a dožadoval se ostříhání. Když jej žena odmítla, protože měla ten den plno, odešel. Za chvíli se ovšem vrátil a vyhrožoval útokem nožem. Vystrašené kadeřnici se podařilo nepozorovaně zavolat na tísňovou 156 a za chvíli už pospíchala na místo hlídka strážníků.

Daleko neutekl

Ti agresivního mladíka zadrželi nedaleko holičství. „Omezili jej na osobní svobodě, protože měli podezření na přečin nebezpečného vyhrožování," informoval mluvčí Pavel Janík, mluvčí městských policistů, kteří muže předali kolegům z republikové policie.

S výhrůžkami se nezřídka setkávají pracovníci na úřadech. V prosinci loňského roku zastrašoval zaměstnankyni přerovského úřadu práce dvaatřicetiletý muž. „Vyhrožoval nejen jí, ale 
i jejímu příteli újmou na zdraví. Při odchodu z kanceláře bouchl dveřmi a použil na adresu ženy vulgární výraz," připomněla přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Žena událost oznámila na policii.

Vyhrožování zažila v listopadu loňského roku také obsluha restaurace v Brodku u Přerova. Padesátiletý muž vytáhl v hostinci malorážku. Jeden z hostů ho odvedl domů, ale agresor začal střílet, aby muže zastrašil 
a vyhnal.

Střílel z malorážky

Když dorazili policisté, trvalo dlouho, než jim otevřel. „Když tak konečně učinil, měl v rukou střelné zbraně. Pak zase zavřel a přestal úplně komunikovat," popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Do Brodku u Přerova musela být povolána zásahová jednotka a vyjednavač. Policisté museli nakonec vtrhnout dovnitř a muže odvést do vyšetřovací cely.

Za nebezpečné vyhrožování může soud potrestat jedním až třemi lety vězení. Podle okolností. Útočníkovi přitíží, pokud má zbraň nebo pokud obrátí svou agresi vůči těhotné ženě, dítěti či zdravotníkovi ve službě.