Ráno společně s komplicem kradené zboží odnesli ve sportovních taškách. Během uplynulého víkendu je zadržela zásahovka ve Zlíně, kde se pokusili o stejný způsob krádeže.

Ke krádeži elektroniky v hodnotě půl milionu korun došlo v prodejně mobilních telefonů v olomouckém obchodním centru již v listopadu loňského roku.

"Z prodejny odcizili téměř osm desítek kusů elektroniky. Především mobily, tablety, datové kabely a paměťové karty. Za pomoci klíče, který našel v prodejně, ukradl ukrytý muž téměř 60 tisíc korun z trezoru. Vše uschoval do sportovních tašek a ukrytý počkal do rána. Krátce po otevření obchodního centra jej druhý muž na toaletách vyzvedl a společně nakradené věci vynesli,“ popsala důmyslný způsob krádeže policejní mluvčí Petra Vaňharová.

ZŠ Holečkova, červenec 2022
Zpronevěra na ZŠ Holečkova: účetní uvěřila "příteli", padlo obvinění

Kriminalisté na případu několik měsíců pracovali. Dospěli k závěru, že krádež mají na svědomí dva cizinci ve věku 42 a 41 let.

„Klec spadla o uplynulém víkendu při jejich neúspěšném pokusu o další vloupání, tentokrát do obchodního domu ve Zlíně. Způsob provedení víceméně kopíroval ten v Olomouci.  Krátce po spáchání činu oba zadržela zásahová jednotka za přítomnosti olomouckých a zlínských kriminalistů,“ sdělila policejní mluvčí.

Cizinci jsou obviněni z přečinů krádež, pokus o krádež a poškození cizí věci. Kriminalisté dali státnímu zástupci podnět na vzetí obviněných do vazby, který soud akceptoval. Dvojici až pět let vězení. „Kriminalisté nyní prověřují, zda obvinění nemají na svědomí ještě další skutky na území České republiky,“ dodala Petra Vaňharová.

Zrekonstruovaná podobizna muže, kterého našli mrtvého v Hranické propasti
Kdo je mrtvý z Hranické propasti? Tady je jeho podoba, policie žádá o pomoc