Z trestného činu těžké ublížení na zdraví policie po středeční střelbě v Uničovské ulici ve Šternberku obvinila dva muže ve věku sedmnáct a osmadvacet let. Policisté pak podali státnímu zástupci návrh na vzetí obou obviněných do vazby.

„Soud návrh uznal, oba muži jsou nyní stíháni vazebně," sdělil krajský policejní mluvčí Josef Bednařík s tím, že obviněným hrozí trest od tří do deseti let vězení.

Ke konfliktu a střelbě mezi členy dvou znesvářených rodin došlo ve středu odpoledne nedaleko Úřadu práce v Uničovské ulici ve Šternberku. Postřelen tam byl osmnáctiletý a jednadvacetiletý muž.

Policie vzápětí zadržela tři podezřelé. Jeden z nich byl později propuštěn, protože se neprokázalo, že by byl účastníkem incidentu. Další dva jsou obviněni z těžkého ublížení na zdraví.

Ve Šternberku jsou od čtvrtka posíleny hlídky městské policie, v ulicích přibylo také policistů z pohotovostního a eskortního oddělení a oddělení služební kynologie.

Vedení města se v pátek sešlo se zástupci městské a republikové policie, znesvářených rodin, asistentem prevence kriminality a koordinátorkou pro národnostní menšiny.

Členové rodin přislíbili, že zjednají pořádek, aby už ve městě nedošlo k podobným střetům. Další společná schůzka by měla proběhnout v prosinci. 

SOUVISEJÍCÍ: Přestřelka ve Šternberku: kontrolují herny i auta, hlídkují u škol