V pátek policisté zahájili dopravně bezpečnostní akci v celé České republice, která se nevyhnula ani Olomouckému kraji. S počátkem prázdnin totiž zpravidla houstne provoz na silnicích a bohužel také roste počet dopravních nehod.

Policejní hlídky stály v pátek odpoledne hned na několika místech, mimojiné i v Křelově, kde měřili rychlost aut přijíždějících od Olomouce-Řepčína.

Většina řidičů, které vyfotil policejní radar, pokutu uhradila nebo si nechala vypsat složenku. Že se ale vždy najdou výjimky, přesvědčil policisty muž, jehož luxusní auto se po obci pohybovalo rychlostí čtyřiasedmdesát kilometrů za hodinu.

Jak nenadýchat? Prostě nefouknout

Nejprve policistům tvrdil, že tak rychle nejel, po chvíli ale připustil, že zrychlil proto, že předjížděl pomalejší auto. Když mu ale došlo, že ani předjíždění ho v obci neopravňuje k rychlosti nad padesát kilometrů v hodině, začal svůj příběh měnit.

„Jel jsem čtyřicet a auto přede mnou třicet. Chtěl jsem ho předjet, ani ne padesátkou, ale on v tu chvíli začal odbočovat vlevo. Tak jsem zrychlil, abych zabránil jisté autonehodě,“ zněla poslední z jeho verzí.

Policisté dali muži dýchnout, ani to se ale neobešlo bez problémů. Ani po opakovaných pokusech a pečlivém popisu, jak do přístroje dýchnout, muž nedokázal do měřidla vydechnout.

Adept na Oskara?

K celé akci přihlíželo několik lidí. S jedním z nich, který byl vykloněný z okna, se řidič za zády policistů rychle domluvil, aby mu přinesl vodu. Napít se před dechovou zkouškou mu ale policisté neumožnili. Muž poté prohlásil, že se chováním policistů cítí ohrožený na zdraví.

„Až přijdeme k doktorům, bude už pozdě,“ zabědoval a na důkaz svého špatného zdravotního stavu se posadil na schod před jedním z domů.

Jeden z policistů se muže vyptal, jak se cítí, a když se od něho dověděl, že je mu špatně a má křeče, začal volat záchranku.

Sedícímu muži se ale během telefonátu zřejmě ulevilo, záchranku chtěl opět odvolat a navíc v sobě našel sílu dýchnout do měřícího přístroje. Alkohol v sobě neměl.

Jeho přestupek bude projednávat magistrát. Záznam ale podepsat odmítl s tím, že prý je to pamflet.