Testy však metanol neprokázaly.

Děvče totiž o den dříve popíjelo tvrdý alkohol ve společnosti pětatřicetileté známé.

Mladistvou dívku ve stavu silné opilosti převážela v pátek záchranná služba do šternberské nemocnice s podezřením na otravu metanolem.

„Dívka okamžitě podstoupila toxikologická vyšetření, přítomnost metanolu v krvi se naštěstí nepotvrdila. V péči lékařů pacientka zůstala až do pondělí, kdy jsme ji propustili do domácí péče," sdělila mluvčí nemocnice Hana Szotkowská.

O hospitalizaci nezletilé byli ihned informováni také policisté. Ti zjistili, že děvče popíjelo ve čtvrtek pozdě večer u pětatřicetileté známé v Moravském Berouně.

„V jednom z tamních bytů společně konzumovaly čtyřicetiprocentní alkohol značky gin, který žena předtím zakoupila. Podezříváme ji ze spáchání trestného činu podání alkoholu dítěti, v případě prokázání viny a odsouzení jí hrozí až rok vězení," uvedl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.

Nezletilá dívka podle něj jevila známky silné opilosti a nebyla schopná podstoupit ani dechovou zkoušku.

Děti do nemocnice, ne na záchytku

Podobných případů řeší policisté v Olomouckém kraji každý rok desítky. Mladistvé pod vlivem alkoholu převážejí do nemocnic, na záchytné stanici končí jen dospělí.

„Zároveň vyrozumíme rodiče nebo zákonné zástupce a vše oznámíme na příslušný sociální odbor. Děti občas nadýchají tolik promile alkoholu, že by se za tak vysoké hodnoty nemusel ´stydět´ ani dospělý. Není výjimečné, že se opíjejí v restauračním zařízení," sdělil Josef Bednařík s tím, kontroly v restauracích a pohostinstvích policisté provádějí zejména v období letních prázdnin.