Lidé ve Šternberku jsou poněkud nervózní. Na městskou policii se obrátil jeden z místních s tím, že dívku ze základní školy oslovil na ulici muž a vyhrožoval jí elektrickým paralyzérem.

Policie uvádí celou zkreslenou zprávu na pravou míru. Podle oficiální informace jde o situaci ze středečního večera.

„Vznikl konflikt mezi dvěma procházejícími osobami a skupinou mládeže, která se pohybovala v prostoru parkoviště před nákupním centrem v ulici ČSA. Jedna z podezřelých osob měla v té chvíli při sobě paralyzér, který však vůči procházející dvojici nepoužila," vysvětlil velitel strážníků Libor Šamšula.

Ještě ten samý večer zjistili policisté, kdo byli mladí agresoři.

Matka s dcerou měly procházet po parkovišti kolem skupinky dětí ve věku od zhruba osmi do čtrnácti let.

Vzápětí jim podle všeho parta mladistvých z nepřizpůsobivých rodin zastoupila cestu a začali na ně pokřikovat. Nakonec se před nimi ženy schovaly do auta.

Podobné konfliktní situace se ve městě čas od času vyskytují, zejména kvůli koncentraci několika problémových skupin v centru Šternberka. Spor, který měl za poslední dobu nejzávažnější následky, se stal v listopadu 2014.

Před místním úřadem práce vyvrcholily neshody mezi znepřátelenými romskými rodinami střelbou. Jednadvacetiletý Jiří K. schytal ránu do pravé ruky a kulku do třísla. Policie ČR případ předala krajskému státnímu zastupitelství­.