„Manželka na zahradě našla tři hroudy masa napěchované jedem na krysy s úmyslem otrávit mi psa. Hned ho zavřela, protože kotec měl i přes noc otevřený. Když jsem viděl červené granule, bylo mi jasné že jde o jed,“ řekl Martin Schmiedt.

„Nikdy před tím jsem takovou situaci neřešil, máme drsnosrstého jezevčíka, v květnu mu bude rok,“ kroutil hlavou.

Obrátil se na štěpánovskou Obecní policii a ta celou věc předala Polici ČR. Její mluvčí Irena Urbánková potvrdila, že oznámení v sobotu přijali.

„Podle prvotních informací se mělo jednat o tři koule mletého masa s červenými granulemi. Vyšetřením u veterináře se nepotvrdilo, že by pes některou z koulí snědl. V současné době se oznámením zabýváme a veškeré okolnosti a souvislosti prověřujeme. Ve věci probíhá šetření. Případ prověřujeme pro podezření ze spáchání přestupku proti občanskému soužití.  V dané lokalitě žádné takové další oznámení neevidujeme,“ reagovala mluvčí.

Martin Schmiedt si nepříjemnou událost, nad kterou zůstává rozum stát, nenechal pro sebe. Prostřednictvím sociálních sítí upozornil další obyvatele Štěpánova.

„Chtěl bych tímto varovat ostatní majitele psů. Včera jsem to byl já, příště to může být někdo jiný,“ napsal pod fotografii.

„Někteří lidé mi napsali, že ve Štěpánově se podobné případy stávaly, ale ten můj s tím nesouvisí. Má plno specifik. Jsem totiž uprostřed hodně husté zástavby, ale striktně dodržuji noční klid. Pes štěká intenzivně odpoledne než přijedeme z práce,“ doplnil.

Případ ze Štěpánova však podle policie není během posledního měsíce jediným.

„Ze začátku dubna evidujeme jedno oznámení, týkající se nálezu čtyř kusů mletého masa na lesní cestě v Grygově, nacházející se nedaleko ulice V Podlesí. Nacházely se v nich blíže nezjištěné modré pilulky. Maso i s pilulkami bylo zajištěno a zasláno ke zkoumání. Právní kvalifikace zatím nebyla stanovena, o dalším postupu bude rozhodnuto až na základě výsledků zkoumání,“ doplnila mluvčí.