Na vysoce organizovanou skupinu se policisté předem pečlivě připravovali. V polovině listopadu pak během akce s krycím názvem Recoš zadrželi pět mužů a jednu ženu.

„Všichni obvinění se měli protiprávního jednání dopustit tím, že se nejméně od roku 2018 do poloviny listopadu tohoto roku jako členové organizované skupiny vědomě podíleli na organizaci a realizaci nelegálního obchodu s chemikáliemi potřebnými k výrobě pervitinu, následně na jeho samotné výrobě a neoprávněnému nakládání s touto psychotropní látkou,“ popsala policejní mluvčí Jitka Dolejšová.

Obvinění jsou ve věku od šestatřiceti do šestapadesáti let. Pět z nich pochází z Olomoucka, jeden obviněný je ze Zlínska.

Zodpovídat se budou ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Cílem jejich jednání byl finanční zisk z prodeje chemických látek i samotného pervitinu.

„Obvinění měli přesně rozdělené činnosti, které v rámci skupiny mají vykonávat. Každý svým dílčím jednáním přispěl k výrobě pervitinu ve velkém rozsahu, celkem se jednalo o víc jak tři kilogramy pervitinu,“ upřesnila Jitka Dolejšová.

Všichni obvinění jsou stíhání vazebně, hrozí jim od 8 do 12 let vězení.