Policistům se útočníka podařilo dopadnout, nyní 29letého recidivistu z Olomouce obvinili ze dvou loupeží, za násilné útoky mu hrozí až deset let vězení.

První útok se odehrál v noci v pátek 29. září. Násilník si podle policie přisednul k cizímu muži na zastávce tramvaje. Nejdříve jej několkrát udeřil pěstí do hlavy až napadený spadnul z lavičky a zůstal bezvládně ležet. Agresor však pokračoval v útoku.

"Do 43letého muže měl opakovaně kopat a následně nejméně dvakrát mu dupnout do míst v horní polovině těla. Nakonec se měl dostat k jeho peněžence, ze které mu měl odcizit finanční hotovost a platební kartu," popsala policiejní mluvčí Petra Vaňharová.

Zhruba hodinu poté se pak zřejmě lupič pokusil ukradenou kartou udělat několik plateb.

"Ty se však z důvodu nízkého zůstatku na účtu neuskutečnily. Během útoku utrpěl napadený muž mimo jiné zlomeninu nosních kůstek a žeber," sdělila mluvčí policie.

O měsíc později pak mladý agresor uskutečnil další útok. Tentokrát si vybral řidiče taxislužby, který jej v sobotu 28. října okolo 2. hodiny v noci převezl na požadovanou olomouckou adresu.

Taxikář chtěl po klientovi za jízdu šedesát korun, ale nepochodil. Agresivní zákazník se mu místo placení pokusil sebrat z kabiny odložený mobil, ten mu však řidič vytrhl z ruky. Když neuspěl s mobilem, tak se vrhnul po klíčích v zapalování. I zde však neúspěšně.

"Taxikář si je obratem získal zpět, ale hned si od agresora vysloužil ránu pěstí do obličeje. V obavách z eskalace incidentu raději vystoupil z vozidla a přivolal policisty. Ti násilníka, který měl z auta taxislužba odcizit tržbu ve výši několika set korun, nakonec vypátrali na nedaleké ubytovně," přiblížila policjení mluvčí.

Olomoučtí kriminalisté obvinili 29letého Olomoučana ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, kterého se měl dopustit hned ve dvou skutcích, a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. 

"Trestní stíhání obviněného, který byl v minulosti již několikrát soudně trestán, probíhá vazebně. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí pachateli trest odnětí svobody na dvě léta až deset let," doplnila mluvčí Vaňharová.