O tom, že ani na vesnici a za bílého dne není auto v bezpečí před zloději se ve středu po poledni přesvědčil řidič automobilu značky Renault Kangoo.

Neznámý pachatel využil toho, že majitel na autě zaparkovaném před obchodem v Žerotíně na Olomoucku nechal otevřené okénko a z interiéru vytáhl peněženku s osobními doklady a penězi.

„Majitel vozu vyčíslil škodu na víc jak 32 tisíc korun," upřesnila krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Podobně nepříjemnou zkušenost má za sebou také motorista, který si auto ve středu před polednem zaparkoval na Zámeckém náměstí ve Velké Bystřici.

„Neznámý pachatel rozbil skleněnou výplň dveří a z kufru ukradl tašku s notebookem, pevný disk a další doplňky. Celková škoda se vyšplhala na 61 tisíc korun. V obou případech jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež, v druhém také pro přečin poškození cizí věci," dodala policejní mluvčí.

Ještě větší škodu má nyní majitel octavie, který svůj vůz zaparkoval v Urxově ulici v Olomouci.

Ve středu ráno jej tam hledal marně.

„Vozidlo v hodnotě 80 tisíc korun mu do rána ukradl neznámý zloděj. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci. Po pachateli a automobilu pátráme," ujistila krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.