„Při příjezdu na místo policisté zjistili, že jsou poškozeny vstupní dveře a je zde zaparkované motorové osobní vozidlo značky Volkswagen Golf. Bezprostředně poté si všimli dvou osob, které se daly před policisty na útěk," řekla policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Zasahující kriminalisté začali podezřelé osoby okamžitě pronásledovat a chtěli je zadržet.

„Z důvodu neuposlechnutí zákonné výzvy museli policisté použít donucovacího prostředku, a to varovného výstřelu. Jedna z osob se zastavila, druhá však utekla," podotkla Štrbáková.

Další pachatele "vyčmuchal" policejní pes

Na místo přivolaný policejní psovod se svým psem pak společně s policisty našel v zarostlém porostu schované další dva pachatele.

„Zadržené byly dvě ženy ve věku jednadvacet a sedmadvacet let, mladší ze Šternberku, starší 
z obce Mladějovice," uvedla mluvčí. Starší z žen s sebou na loupež vzala i svého mladistvého bratra. Po tom bylo navíc aktuálně vyhlášeno pátrání pro útěk z výchovného ústavu.

„Obě ženy byly následně po dohodě se stáním zástupcem propuštěny na svobodu a mladistvého si převzal zástupce výchovného ústavu," líčila Štrbáková.

Ve vozidle nalezli policisté větší množství cigaret a sekeru. Škoda poškozením a loupeží byla vyčíslena na dvaapadesát tisíc korun.

Z výpovědi podezřelých později vyplynulo, že se vloupání do benzinové stanice účastnil ještě jeden muž, po kterém policie pátrá. Zda se skupinka pachatelů dopustila v minulosti 
i dalšího protiprávního jednání, je předmětem následujícího policejního šetření. Obě ženy jsou nyní podezřelé ze spáchání trestného činu krádeže a hrozí jim až pětiletý pobyt ve vězení.