Na základě vyšetřování zatkli dvaačtyřicetiletého muže z Olomoucka, kterého obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

V případě odsouzení hrozí muži až pět let za mřížemi.

„Muž měl v místě svého trvalého bydliště, za využití hnojiv, zavlažování a osvětlení vypěstovat blíže nezjištěné množství rostlin konopí, které měl následně sklidit, usušit a užít pro vlastní potřebu. Následně měl také v několika případech neoprávněně provézt z ciziny do České republiky nezjištěný počet balení blíže nezjištěného léčiva, obsahující látku, sloužící k nelegální výrobě drog, z nich neoprávněně vyrobit několik desítek gramů metamfetaminu,“ uvádí Irena Urbánková, policejní mluvčí.

Zdarma i za úplatu

Muž drogy dále distribuoval, v různých dávkách a množství, a to ať už zdarma či za úplatu, několika dalším osobám. Mezi jeho klienty patřili ženy i muži ve věku od čtyřiadvaceti do čtyřiceti let.

Samotný zásah provedli policisté v úterý dvanáctého června. Dvaačtyřicetiletého muže zadrželi v Olomouci a v ten samý den provedli domovní prohlídku v místě jeho trvalého bydliště.

Při ní zajistili potřebné vybavení související s nelegální výrobou a distribucí drog, mimo jiné i sušenou rostlinnou hmotu. Vyšetřování probíhá ve vazbě. (lub)