Ke konfliktu mezi čtyřiadvacetiletým a devětačtyřice­tiletým mužem došlo v pondělí kolem půl jedné odpoledne v maringotce odstavené u cesty ve šternberské místní části Dalov ve směru k Dětřichovu nad Bystřicí. Tam společně popíjeli alkohol.

„Pak se pohádali a později i poprali. Útočník nakonec staršího muže napadl kuchyňským nožem s čepelí dlouhou deset a půl centimetru. Bodnul ho do temene hlavy a několikrát také do zad," popsala konflikt krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Starší muž utrpěl hlubokou krvácející ránu na hlavě a několik ran na zádech. Záchranáři ho převezli do šternberské nemocnice, kde byl po ošetření hospitalizován.

„Tam však závažným zraněním v úterý podlehl," poznamenala Štrbáková.

Policisté hned po útoku zadrželi podezřelého mladíka a umístili ho do cely. Obvinili ho ze zvlášť závažného zločinu ublížení na zdraví. V polovině týdne byl útočník umístěn ve vazbě, hrozí mu pět až deset let vězení.

Psi na sebe štěkali, muži se pobodali

Podobné případy, kdy se do sebe známí v opilosti a často kvůli malicherným záležitostem pustili pěstmi a noži nejsou na Olomoucku výjimkou. Například v září 2011 se dva bezdomovci na tramvajové zastávce na Horním Lánu v Olomouci poprali jen kvůli tomu, že jejich psi na sebe štěkali. Osmadvacetiletý muž tehdy pětatřicetiletého známého bodnul do levé poloviny hrudníku kuchyňským nožem. Poškozený přežil vážné poranění plíce jen zázrakem. Útočníka soud poslal na pět let za mříže.

Další případ z maringotky

Na Přerovsku se v červenci 2011 v maringotce v lese Žebračka pobili také dva opilí bezdomovci. Osmapadesátiletý muž bodnul kuchyňským nožem do břicha o dvacet let mladšího známého. Pohádali se kvůli tomu, že si jednu z postelí v maringotce pro sebe „zabral" jejich kamarád. Pobodaný muž jen shodou okolností nevykrvácel, pro pomoc na policejní služebnu si dokonce dojel sám na kole. Soud útočníka potrestal šesti lety vězení.