Strážníci pak mladého zloděje dopadli mezi obcemi Lužice a Babice a předali policistům. Ti zjistili, že za krádežemi vyrážel také na Rýmařovsko.

Mladíka, který se ve středu ráno pohyboval u cizí chaty ve Lhotě, místní části Šternberka, zahlédl jeden z chatařů.

Protože byl mladý zloděj vybavený basebalovou pálkou, nechal ho raději běžet a telefonicky o vloupání informoval městskou policii.

Strážníkům nahlásil podrobný popis zloděje včetně jeho oblečení.

Na místo pak kromě strážníků vyjela také hlídka policie České republiky, která zajistila místo činu.

Šternberští strážníci mezitím v okolí hledali mladého zloděje.

Po přibližně půlhodině ho zadrželi na cestě mezi obcemi Lužice a Babice, kde za sebou zrovna táhl motorovou sekačku.

Kromě maskáčových kalhot stihl před příjezdem hlídky odhodit také basebalovou pálku.

„Podezřelého jsme omezili na osobní svobodě, přiložili mu pouta a předali ho policii k provedení dalších úkonů. Spolupráce s občany je nejlepším a nejúčinnějším prostředkem v boji s kriminalitou," uvedl Libor Šamšula, který od konce dubna vede šternberskou městskou policii.

Kradl i u sousedů

Mladý zloděj podle krajské policejní mluvčí Marie Štrbákové nejdříve rozbil okno na jedné z chatek ve Lhotě, dostal se dovnitř a sebral tam klíče od přístavku s nářadím. Z něj majiteli ukradl kanystr se třemi litry benzínu.

„Pak ještě vysadil křídla brány v sousedství a vnikl na další soukromý pozemek. Tam z nezamčené kůlny ukradl plynovou pájku. Strážníci muže zadrželi i s lupem a předali ho policistům. Šternberským chatařům způsobil celkovou škodu 1 750 korun," upřesnila Marie Štrbáková.

Osmnáctiletý zloděj však má na svědomí mnohem více krádeží, vyjížděl kvůli nim také do okolních regionů, například na Bruntálsko.

„U nás je zatím podezřelý z dalších dvou případů. Měl ukrást jízdní kolo a mobilní telefon, jednalo se o přestupky, protože hodnota odcizeného bicyklu ani mobilu nepřesáhla pět tisíc korun," sdělila bruntálská policejní mluvčí Pavla Jiroušková s tím, že dokumentaci k oběma krádežím budou tamní policisté v nejbližších dnech předávat kolegům ze Šternberka.