Akci jako z detektivky odstartoval muž, který v létě přišel o své kolo. Najednou totiž uviděl mladíka, jak projíždí městem na jeho bicyklu. Okamžitě zalarmoval strážníky. Když hlídka v autě cyklistu dostihla, začal mladík prchat. Pronásledovat jej začal jak okradený muž, tak i strážníci.

„Tento patnáctiletý mladík je na útěku z Výchovného ústavu v Králíkách, takže měl hned dva dobré důvody zmizet,“ řekl velitel jesenických strážníků Pavel Šuranský.

Dva pronásledovatelé běželi po cestičce lemující řeku a Smetanovy sady. Když vyděšený mladík skočil do řeky a zjistil, že další strážník jej čeká na protějším břehu, zazmatkoval.

Šanci viděl v úkrytu v odpadní rouře. Odtud jej strážníci ani policisté nemohli dostat ven. Na pomoc proto přivolali hasiče.

Náhodní kolemjdoucí museli mít pocit, že v Husově ulici v Jeseníku probíhá taktické cvičení. Na místě se hemžili strážníci, policisté, hasiči i sanitky. Právě hasiči se měli postarat o vystrnadění prchajícího mladíka z kanálu.

„Než se hasiči připravili k zásahu, mladík z kanalizace vylezl sám,“ řekla k případu mluvčí Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje Vladimíra Hacsiková.

Při výslechu se mladík přiznal, že drahé kolo značky Olpran koupil od jiného patnáctiletého hocha za dvě stě korun. „Zjistili jsme, že právě on kolo odcizil. Nyní je také umístěn v diagnostickém ústavu,“ dodal Šuranský.