Do jeho bytu v Domašově nad Bystřicí měli hoši chodit několik let, přespávali u něj, vyráželi na společné výlety. Chlapci roky mlčeli.

„Obhajoba nesouhlasila se čtením jednoho znaleckého posudku, chce znalkyni osobně slyšet a klást otázky,“ sdělil předseda senátu Martin Lýsek, proč v pondělí případ nedospěl do finále a soud nevynesl rozsudek nad mužem, kterému hrozí trest odnětí svobody od pěti do dvanácti let.

V soudní síni se dopoledne četly další znalecké posudky.

„Příště bychom vyslechli znalkyni a nic nebude bránit věc skončit,“ dodal Lýsek.

Mlčoch stojí před soudem kvůli tomu, že měl zneužívat dva chlapce, a to v letech 1998 až 2005. Dnes jsou to už dospělí téměř třicátníci.

První případ se odehrál v roce 1999. Obžalovaný u soudu vypověděl, že Mlčoch byl milý a kupoval mu dárky. Nad chlapcem měl masturbovat a sahat mu na přirození.

Dalšímu hochovi zase měl zastrkovat do análního otvoru kosmetický štětec a fotit si ho u toho.

„Přitahují mě kluci od čtyř do deseti let. Svou orientaci si uvědomuji a ke všemu, co jsem jim způsobil, se přiznávám. Nikdy jsem dětem nechtěl ublížit, miluji je,“ uvedl již dříve u olomouckého soudu Vladan Mlčoch.

Starostka: Šok

Za pohlavní zneužívání nezletilých byl muž už jednou odsouzen.

Předloni mu bruntálský okresní soud uložil čtyřletou podmínku za zneužívání dvou dětí a přechovávání dětské pornografie.

Navíc mu nařídil ambulantní sexuologickou léčbu. Podle soudní znalkyně z oboru psychiatrie trpní homosexuální pedofilií.

V Domašově nad Bystřicí neměli o aktivitách obžalovaného ani tušení.

„Jméno obžalovaného mi nic neříká. Vůbec nic takového jsme neřešili, nikdo se s ničím nesvěřil. Je to otřesné a pro nás šok,“ kroutila hlavou Lucie Menšová, starostka Domašova.

Soudce případ odročil na 1.srpna.