"Neznámý pachatel přijel osobním motorovým vozidlem Škoda Favorit modrozelené barvy, zaparkoval mezi stojany, vystoupil z vozidla a šel rovnou do prodejny. Při vstupu do prodejny si přes obličej přetáhl kulicha a takto vytvořenou kuklou s otvory pro oči a pro ústa se maskoval v obličeji. Z kapsy mikiny vytáhl krátkou střelnou zbraň-pistoli, kterou namířil na břicho pracovnice čerpací stanice," uvedla policejní mluvčíJitka Dolejšová.

Poté přistoupil k prodejnímu pultu a pod pohrůžkou násilíprodavačku přinutil, aby mu do igelitky dala peníze.Ta mu z pokladny vydala přibližně 10 tisíc korun a bankovky vložila do připravené igelitky.

"Zloděj si vzal tašku s penězi a ženěpřikázal, aby si lehla na zem za pult. Žena pokynu uposlechla a pachatel z místa odjel. Neznámý muž byl ve věku do 25 let, vysoký asi 170 cm, na sobě měl zelenou khaki mikinu na zip, na hlavě měl rolovacího kulicha béžovo-šedé barvy a na rukou šedé pletené rukavice," dodala mluvčí.

Po pachateli kriminalisté pátrají a prosí o spolupráci veřejnost. „V případě, že máte jakoukoliv informaci, která by kriminalistům pomohla s dopadením pachatele, kontaktujte policii na nejbližší policejní služebně, případně prostřednictvím linky 158," řekla Dolejšová.