Šestatřicetiletý a o deset let mladší muž ji spáchali v Lutíně minulý čtvrtek po jedné hodině v noci. Za oběť si vybrali starší manželský pár.

Nejdříve strhli na zem šedesátiletého muže, bili jej a požadovali po něm peníze.

„Zatímco jeden v napadání pokračoval, druhý ho prohledal a okradl mu čtyři tisíce korun a mobilní telefon. Muži fyzicky napadli i jeho o devět let starší manželku. Také ji povalili na zem a prohledali. Z místa posléze utekli," popsala loupežný útok mluvčí policie Irena Urbánková.

Na linku 158 zavolala napadená. Díky rychlému šetření byli oba násilníci vzápětí zadrženi v jedné restauraci v Lutíně. Měli v sobě téměř dvě promile alkoholu.

„Odcizené věci se vrátili majiteli, z ukradené hotovosti však stačili pachatelé několik set korun použít ke hře na hracím automatu. Po obvinění byli eskortováni do vazební věznice v Olomouci," doplnila Urbánková s tím, že oběma hrozí až desetileté vězení.

Obyvatelé Lutína se dlouhodobě stěžují na problémy s lidmi žijícími na místních ubytovnách a scházejících se v baru Neptun na návsi. Při nedávném incidentu v neděli 20. listopadu jeden z nich tasil nůž. Zranil čtyři lidi, včetně jedné ženy.

VÍCE: Bar a jeho hosté ztrpčují život lidem v Lutíně