Dvojice lupičů se vrhla na svoji oběť a udeřila ji do hlavy. Napadenému muži sebrali peníze a utekli.

Pro zraněného přijela záchranná zdravotnická služba, která také přivolala policii. Přepadeného muže odvezla sanitka do Fakultní nemocnice Olomouc, kde zůstal na pozorování.

„Přijali jsme ho na traumatologické oddělení s otřesem mozku, během dvou dnů bychom ho mohli propustil domů," sdělil mluvčí nemocnice Egon Havrlant.

Policisté dopoledne procházeli místo přepadení a hledali případné svědky, kteří by do případu pomohli vnést světlo. Kvůli zdravotnímu stavu vyšetřovatelé totiž nemohli vyslechnout zraněnou oběť.

„Muž je zatím hospitalizovaný v nemocnici, během dneška by s ním už měl mluvit vyšetřovatel. Zatím neznáme ani popis pachatelů, jejich motivaci nebo průběh celého přepadení. Časovou chronologii zatím dáváme dohromady, v průběhu dneška budeme chytřejší,“ uvedl olomoucký policejní mluvčí Michal Pižurin.

Na celém případu udivuje především fakt, že se násilný útok odehrál za denního světla a na zalidněné ulici kousek od centra krajské metropole.

„Přepadení se nedějí jenom v noci, pohnutky pachatelů jsou velice individuální. Někteří si počkají na tmu a vyhlédnou si odlehlé, opuštěné místo, ale pokud tu hrají roli drogy nebo alkohol, mohou se rozhodnout i pro frekventovanou ulici uprostřed pracovního dne,“ dodal Pižurin.