Loupež se odehrála ve čtvrtek 19. února před půl čtvrtou odpoledne došlo. Do směnárny na olomoucké třídě Svobody vstoupil muž ve věku asi 50-60 let, nejprve požádal obsluhující ženu, aby mu vyměnila částku v eurech.

"Potom vytáhl pistoli, namířil ji na pracovnici a požadoval po ní, aby mu dala peníze z trezoru. Mladá žena mu v obavě o život vydala finanční hotovost a pachatel s penězi, které si uložil větší množství peněz do připravené igelitové tašky, odešel," popsala mluvčí olomouckých policistů Jitka Dolejšová.

Loupež v centru Olomouce: směnárnu obral o statisíce

Muž podezřelý z přepadení směnárny na třídě Svobody v Olomouci

Na záběrech kamerového systému sledující dění na ulici se podařilo zachytit muže, který odpovídá popisu podezřelého i sestavenému identikitu. Policie nyní žádá veřejnost o spolupráci při pátrání po neznámém lupiči.

"Pokud by někdo z občanů muže na snímku poznal, případně by měl jakoukoliv informaci, která by olomouckým kriminalistům mohla pomoci s dopadením pachatele, ať policisty kontaktuje na nejbližší policejní služebně, případně prostřednictvím linky 158. Děkujeme za spolupráci.

Podle pospisu přepadené ženy byl pachatel štíhlé postavy, vysoký asi 175 cm, oblečený do černé péřové bundy s límcem tříčtvrteční délky, na hlavě měl černou pletenou čepici a působil spíše zanedbaným dojmem, na bradě měl z vousů strniště.