Původní rozsudek nepovažoval předseda senátu Štefan Škadra za nepřiměřený a zdůraznil, že při posuzování činu nehraje roli výše škody, kterou Baláž při přepadeních způsobil.

„Typovou společenskou závažnost nelze v žádném případě snižovat na základě škody, která byla způsobena,"uvedl předseda senátu Štefan Škadra a připomněl, že po Balážově přepadení trpí pracovnice pošty posttraumatickou stresovou poruchu.

Olomoucký krajský soud jej v květnu uznal vinným na základě souhrnu důkazů ze všech tří přepadení.

První se odehrálo předloni v srpnu na benzinové čerpací stanici v Krapkově ulici v Olomouci. Zloděj zdejší obsluze nastříkal do obličeje pepřový sprej, strčil do ní a ptal se po penězích. Nakonec odcizil přes 1100 korun.

„Bylo to velice rychlé. Nastříkal mi sprej do obličeje, pálilo to. Peníze jsem pevně držela, ty zůstaly u mne, vzal si jen drobné,“ vypověděla během líčení na začátku letošního roku přepadená žena.

Další případ se odehrál předloni v prosinci na pobočce pošty v Těšeticích. Zde si Baláž nejprve koupil obálku a poté namířil na pracovnici pošty pistoli a chtěl další hotovost. Pracovnice se schovala za váhu a poté z okna z druhé místnosti volala o pomoc. Baláž tehdy uprchl bez peněz.

Poslední přepadení se stalo loni v únoru na poště v Křelově. Baláž nejprve předstíral zájem o zaslání balíku, poté z pošty odešel a při návratu vytáhl na pošťačku pistoli. Žena mu vydala hotovost, ze které si vzal přes šestnáct tisíc, čtyři nechal v misce a utekl. Policie jej dopadla v březnu loňského roku.