Jako zákazník nejdříve prodavačku v obchodě ve Stupkově ulici obvinil, že mu špatně vrátila peníze a při přepočítávání se ji snažil zmást.

„Muž požadoval rozměnění peněz. Aby prodavačku zmýlil, opakoval výměnu několikrát. Prodavačka mu ale odmítla další peníze vyměnit. Podvodník ji proto uhodil a pokusil se pokladničku s penězi ukrást,“ popsala situaci v prodejně mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová.

Lupič prodavačku od pultu odstrkoval a nakonec ji praštil do hlavy. Peníze však z obchodu nesebral. „Při odchodu mladé ženě ještě vyhrožoval, že jí ublíží,“ doplnila Dolejšová.

Násilník zaměstnankyni při potyčce způsobil zhmožděniny na krku a žena musela být ošetřena v nemocnici. Lupiče při přepadení natočila průmyslová kamera a část ze záznamu pak policisté uveřejnili v médiích. Tvář nezamaskovaného muže se objevila také v Olomouckém deníku. Více ZDE.

„Jeho dopadení pomohly také svědectví, které kriminalisté získali od lidí po zveřejnění výzvy ke spolupráci. Obviněný se po té policistům k loupeži sám přiznal,“ potvrdila Dolejšová.

Proti šestatřicetiletému muži již policie zahájila trestní stíhání, je obviněn z loupeže a násilí proti skupině obyvatel. Soud jej může poslat do vězení až na deset let.