Na tuto důležitou informaci doplatila, při nakupování zboží, sedmatřicetiletá žena v obchodním domě na ulici Štursova v Olomouci. Zloděj ji připravil o věci v celkové hodnotě 3 tisíce.

Druhá zákaznice přišla o tašku s osobními věcmi a doklady v obchodním domě ve Vsisku. Svojí nepozorností přišla o věci za více jak 6 tisíc korun.

Poslední hlášený případ v pátek se stal v obchodním domě na ulici Pražská. Zde zloděj odcizil tašku s doklady a osobními věcmi za 16 500 korun.

V sobotu byla okradena stejným způsobem dvaadvacetiletá žena v obchodním domě na ulici Kafkova. V době, kdy si vybírala se svoji známou koření, prošel kolem zloděj a její tašku, kterou měla uloženu ve vozíku si odnesl. Žena škodu vyčíslila na 5 tisíc korun.

Všichni nakupující by si měli uvědomit, že odložená taška ve vozíku láká nenechavce. Zloděj si vytipuje případnou oběť a v nestřežené chvíli, kdy se věnuje vybírání zboží, tašku odcizí.

V mnoha případech ji o několik metrů dál předá jinému spolupachateli a každý sám z prodejny pomalu odchází. Někde na parkovišti tašku prohledají a co se dá zpeněžit si vezmou a ostatní věci odhodí do popelnice nebo někde pohodí.