Není vyloučeno, že se jich několik na naše území dostane, i když většina Nočních vlků Polskem neprojela.

Sraz motorkářů by se podle informací iDnes měl odehrát na Přerovsku, ruské vlky chtějí údajně podpořit členové klubů z naší republiky i zahraničí.

Policisté nicméně prověřovali informaci, že by se jezdci mohli vydat také do Libiny. Ve vesnici má totiž klubovnu motorkářská parta Outlaws.

„Informace se stále mění, ale situaci monitorujeme. V Libině jsme přijali určitá opatření, která ale nebudou v takovém rozsahu, jako dříve," konstatoval krajský mluvčí policie Josef Bednařík.

Vlci už jsou prý v Česku

Ruští motorkáři z kolony Noční vlci už jsou údajně v Česku. V Ostravě ve spolupráci s ruským konzulátem mají připravovat akce v rámci oslav 70. výročí osvobození města.

Rozhlasové stanici Govorit Moskva to dnes řekl organizátor kolony Andrej Bobrovskij. Sám zůstal v Moskvě, protože nemá schengenská víza.

Česká policie však zatím nemá informace, že by motorkáři byli na území České republiky.

V Ostravě se mají zdržet do soboty. Ráno mají v plánu vyjet směrem do Brna, kam podle harmonogramu dojedou v poledne. V plánu mají návštěvu muzea a pietní akt na hřbitově.

Cesta motorkářů, která má vést přes Česko, Slovensko a Rakousko do Německa, vyvolává v zemích Evropské unie obavy a odpor.

Ruští motorkáři, jejichž vůdce Alexandr Zaldostanov je na americkém sankčním seznamu, jsou často označováni na nacionalisty a násilníky, kteří se spoléhají na otevřeně deklarovanou podporu od ruského prezidenta Vladimira Putina.

Bitka připomínala jatka

Libina krvavý střet dvou gangů zažila v říjnu roku 2013, kdy motorkáři Outlaws v Libině otevřeli svou klubovnu.

Do vesnice si tehdy přijela zjednat respekt parta drsných chlapíků z Hells Angels.

Bitka pak připomínala jatka, motorkáři na sebe použili tyče, baseballové pálky, lopaty i střelné zbraně.

Než obě bandy policie pozatýkala, zůstal na místě jeden zastřelený Polák, který patřil k Pekelným Andělům. Další tři zranění muži skončili v nemocnici.

Vraha policie nevypátrala, zhruba stovka zadržených členů obou motorkářských band, většinou cizinců, odmítla vypovídat. Krátce po zadržení je tedy policisté museli pustit.

Hells Angels se vydali na odplatu

Velké policejní manévry se v Libině odehrály také loni na podzim, kdy mnoho nechybělo a opět by tekla krev.

Hells Angels se totiž vydali na odplatu a na střet se vyzbrojili baseballovými pálkami a dřevěnými tyčemi.

Do Libiny se snažili dostat na motorkách i v autech.

Vesnici tehdy uzavřely kordóny těžkooděnců, hlídaly další desítky policistů v uniformách i civilu, ze vzduchu situaci monitoroval vrtulník.

Motorkáři Hells Angels nakonec museli od vyřizování účtů upustit a odjeli, do vesnice je policisté nepustili.

„Na situaci v Libině jsem se dotazoval na územním odboru Policie v Šumperku. Bezpečnostní opatření by u nás neměla být v tak velkém rozsahu, jako na přelomu září a října, kdy je výročí od otevření klubovny," sdělil starosta Libiny Tomáš Kobza.