Útok se odehrál v pátek 11. listopadu v odpoledních hodinách po předchozí slovní rozepři. Skupina dívek ve věku od dvanácti do šestnácti let zaútočila na třináctiletou školačku.

„Zraněná dívka přišla v doprovodu dvou kamarádek do galerie, kde našla azyl, umyla se na toaletě a ošetřila. Nakonec ji ale odvážela záchranka do nemocnice, protože zkolabovala,“ přiblížila Renata Ratajská, manažerka obchodního centra.

Kromě kamarádek se duchapřítomně zachovala i ostraha centra, která zraněné pomohla.

Vyšetřuje se přestupek

Policie případ šetří jako přestupek proti občanskému soužití.

„Vzhledem k věku účastníků incidentu nebudeme sdělovat bližší informace. Jednalo se nezletilé,“ shrnula přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

I když k napadení nedošlo v nákupní galerii, ale poblíž ní, posílí zde v nejbližších dnech ostrahu.

Talentovaný student Střední školy gastronomie a služeb na Šířavě v Přerově Libor Pompa míří na prestižní kadeřnickou soutěž do Jihlavy.
Mimořádný talent z Měrovic. Student míří na prestižní kadeřnickou soutěž

„I nás se dotýká zvýšená koncentrace problematických skupin v centru města. Bojujeme s tím už tři čtvrtě roku, protože někteří návštěvníci si z galerie udělali zázemí. Situaci by pomohlo, kdyby kolem častěji procházeli preventisté, a to i v pozdních odpoledních a večerních hodinách. Máme zkušenosti, že si dokážou zjednat respekt,“ zmínila manažerka centra.

Jednání se šéfem strážníků inicioval přerovský primátor Petr Vrána. Případ na sociálních sítích vyvolal vlnu nevole obyvatel, kteří poukazovali na to, že se obchodní centrum stává místem, kde dochází k nepřístojnému chování některých skupinek mladých lidí.

Chtějí nákupy bez konfliktů

„Galerie bude v období Vánoc ještě více navštěvována a chceme lidem zajistit klidný pobyt bez konfliktů. Proto jsme se s ředitelem městské policie dohodli na zvýšeném dohledu strážníků i asistentů prevence kriminality, kteří budou situaci před obchodním centrem monitorovat. Také republiková policie bude místu věnovat intenzivnější pozornost,“ slíbil primátor.

Městská policie posílila hlídky v okolí už dříve.

„Strážníci provádějí od léta zvýšený dohled v parčíku na náměstí Přerovského povstání kvůli bezdomovcům. Na podzim se opatření rozšířilo i o prostory před obchodním centrem. Od začátku listopadu procházejí asistenti prevence kriminality kolem Galerie a zaměřují se i na prostranství v Jasínkově ulici, kde je dětské hřiště. Teď se v rámci možností opatření ještě zintenzivní,“ shrnul ředitel Omar Teriaki.

Vzpomínkový večer na Jaroslava Wykrenta s názvem "Tenkrát v osm po 25 letech"
VIDEO: Vzpomínka na Jaroslava Wykrenta: Ovace ve stoje i písničky Synkopy

Incident, ke kterému došlo v pátek, je podle něj spíše ojedinělý.

„Nevnímám žádnou eskalaci napětí - byl to bohužel jeden z těch incidentů, kdy jedna strana byla romská. V této části města jsme se už dříve zaměřili na podloubí v ulici Šířava, protože zde omladina jezdila na skateboardu. Nic vážnějšího jsme ale neřešili. Sdružování mladých lidí před nákupními centry nezabráníme,“ uzavřel.