Naštvaná seniorka řádila v supermarketu

Hlídku městské policie si v listopadu přivolali na pomoc pracovníci jednoho z olomouckých hypermarketů. Agresivní seniorka tam ve vzteku rozřezala kartonovou reklamu na gril.

„Přišla si gril koupit, ale ten již v prodeji nebyl. To ji tak rozčílilo, že reklamu rozřezala nožem, který měla schovaný v kabelce,“ popsal mluvčí městské policie Petr Čunderle.

U pokladen zákaznici zastavila ostraha a vyzvala ji k vyčkání na příjezd městské policie.

Během čekání měla být žena velmi agresivní, vulgární nadávky směřovala také na adresu obchodního řetězce. Strážníci vše zadokumentovali a předali do správního řízení.

Randění na hřbitově

Mladý pár zastihla začátkem listopadu pár minut před půlnocí na hřbitově v Dolní Novosadské ulici hlídka městské policie, která tam prováděla kontrolu.

„Strážníci dvojici připomněli, že platí vládní nařízení zakazující volný pohyb osob v nočních hodinách. Vzhledem k tomu, že rande na hřbitově se opravdu nedalo zařadit mezi výjimky, vyřešili vše na místě domluvou. Zúčastnění se pak rozešli do svých domovů,“ řekl mluvčí Petr Čunderle.

Kočka se cestou na veterinu probrala

Kvůli uhynulé kočce byli v polovině října na zahradu mateřské školy v Rožňavské ulici přivoláni strážníci. Hlídka na místě zjistila, že se zvíře sice nehýbe, ale žije.

„Proto kočku naložili do přepravního boxu a vydali se na veterinární kliniku ve Chválkovicích. Cestou se však kočka probrala. Ošetřující veterinář pak hlídce řekl, že prodělala anafylaktický šok kvůli kterému došlo k celkové paralýze těla,“ vysvětlil mluvčí Petr Čunderle.

Poník volně pobíhající po Černovíře

Od začátku letošního roku řešili strážníci téměř šest stovek oznámení o volně pobíhajících zvířatech. Začátkem října byli vysláni do olomoucké městské části Černovír, kde v ulici Na Vlčinci volně pobíhal poník.

„Protože se nejednalo o divokého mustanga, ale o hodného poníka, vše se obešlo bez problémů. Podařilo se také zjistit majitele zvířete. Ten strážníkům řekl, že zvířeti musel někdo odepnout ohlávku, protože jinak není možné, aby uteklo. Následně si poníka převzal,“ řekl mluvčí Petr Čunderle.

Kotě si nedalo říct

Na tísňovou linku republikové policie se obrátila mladá žena s tím, že na parkovišti před obchodním domem je z pod kapoty jednoho z aut slyšet nešťastné a srdcervoucí mňoukání. V danou chvíli nebyl nikdo poblíž a slečna se bála o život kočičky.

Hlídka Policie ČR byla na místě za pár minut, podařilo se jí kontaktovat majitele vozu. V motorovém prostoru, na těžko dostupném místě bylo zaklíněné kotě. Nikdo neměl tušení, jak se tam mohlo dostat. Policistům se zvíře nakonec podařilo vyprostit. Vyplašené kotě se okamžitě po vysvobození chtělo ukrýt do bezpečí. Víte, kam se schovalo? Do motorového prostoru vedle stojícího policejního auta. A vyprošťování začalo nanovo…

Černý pasažér vystoupil o zastávku dřív

Rozhořčený vlakvedoucí operátorovi na lince 158 sdělil, že na jedné ze zastávek jim do vlaku nastoupil pes. Že byl bez náhubku a bez „páníčka“, mu až tak nevadilo, jenže on neměl ani jízdenku.

Protože nevěděl, co s tím, zavolal na policii. Policisté tedy kontaktovali pracovníka místního obecního úřadu, který měl zajistit odchyt chlupatého černého pasažéra. Když tuto informaci předávali oznamovateli, řekl jim, že pes už z vlaku vystoupil a šel čekat na zpáteční vlak. Jestli se ho dočkal anebo skončil v útulku, už se policistům nepodařilo zjistit.

Na muže kašlajícího ve vlaku zavolali policii

Pokašlávající starší pán ve vlaku vyděsil spolucestující. Byly zalarmovány všechny složky integrovaného záchranného systému.

Muž podle oznamovatele jevil známky horečky, pokašlával, nedokázal odpovědět, jak dlouho v takovém stavu je, prostě nekomunikoval.

V jedné ze železničních stanic si jej převzala do péče zdravotnická záchranná služba. Lékařské vyšetření ukázalo, že obavy z infekce koronavirem byly zbytečné.

Během jízdy senior jedl rohlík, který mu zaskočil. A protože byl hluchý, nereagoval ani na dotazy spolucestujících.

Po malém a nečekaném zdržení mohl tedy v klidu pokračovat dál vlakem. Příště snad už bude jíst pomaleji.

Kvůli srnky prosekali 150 metrů ledu

Do náročné záchrany srnky se koncem ledna pustily jednotky z Kojetína a Tovačova. Zvíře zůstalo bezmocné a zaklíněné v ledu na rybníku u Tovačova.

Hasiči na zamrzlou vodní plochu vyrazili ještě za světla, za srnkou se ale museli prosekat zhruba 150 metrů. Všechno dobře dopadlo, zachráněnou srnu pak předali místnímu mysliveckému spolku.

Koně zaklíněného ve větvích museli „vyřezat“

Netradiční zásah mají za sebou přerovští profesionální hasiči a dobrovolná jednotka z Tršic. Ti byli koncem srpna požádáni o pomoc při vyproštění koně zaklíněného mezi stromy.

Majitelům se koně nedařilo zachránit a tak hasiči vyrazili na místo a ke zvířeti se museli doslova prořezat. Náročný zásah měl dobrý konec, vše se obešlo bez zranění a nutnosti přivolání veterinárního lékaře.

V kuchyni explodovala varna, muž se ukryl do sklepa

Výbuch a následný požár v bytovém domě v Mohelnici zalarmoval v polovině září pět jednotek hasičů. Hasiči na místě zjistili, že dým vychází z ohořelé kuchyně bytu, kde se nacházelo velké množství chemikálií sloužících k výrobě drog.

Požár se podařilo obyvateli bytu uhasit ještě před příjezdem hasičů. Policisté ho pak našli ukrytého ve sklepě domu.

Sova spadla do komína a nemohla ven

Na záchraně sovy, která uvízla v komíně budovy v Mikulovicích, se na konci října podíleli jeseničtí hasiči. Vyprostili ji a převezli na základnu, kde si ji vyzvedl zástupce záchranné stanice.