Policie po útočnících pátrá a hledá svědky, kteří by mohli s dopadením výtržníků pomoci.

Bitka na sídlišti Nove Sady

Na první bitku upozornil o velikonočním pondělí olomoucké policisty občan z panelového sídliště Nové Sady. Policii přivolal kolem třetí hodiny odpoledne.

Na autobusové zastávce v Zikově ulici v tu dobu zaútočil třiadvacetiletý a čtyřiadvacetiletý mladík na devětadvacetiletého muže.

„Opakovaně ho udeřili pěstí do hlavy, kopali ho kolenem do břicha a neustále jej slovně uráželi sprostými nadávkami. Způsobili mu zranění nosu, které si však nevyžádalo pracovní neschopnost," uvedla krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Oba útočníci jsou podezřelí z trestného činu výtržnictví, hrozí jim až dva roky vězení.

Řež na zastávce U Bystřičky

O necelé dvě hodiny později vyjížděla policejní hlídka z podobného důvodu také na Masarykovu třídu v Olomouci.

Na tramvajové zastávce U Bystřičky ve směru jízdy do centra města napadla v přibližně 16.45 hodin dvojice neznámých pachatelů osmnáctiletého mladíka.

„Jeden se ho pokusil udeřit lahví od alkoholu. Mladík sice jeho úder vykryl, ale zranil se o rozbité hrdlo. Ve chvíli, kdy se snažil z místa utéct ho další násilník kopal do nohou a do břicha. Oba útočníci pak nasedli do právě přijíždějící tramvaje číslo čtyři a odjeli do centra," řekla k případu Štrbáková.

Mladík při napadení utrpěl řezná poranění, nemusel však kvůli nim zůstat v pracovní neschopnosti. Policisté také tento útok prošetřují kvůli podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví, pachatelé mohou jít až na dvě léta za mříže.

Policie hledá svědky a žádá cestující, kteří v tu dobu stáli na stejné zastávce nebo jeli v uvedené tramvaji, aby se obrátili na kteroukoliv olomouckou služebnu policie České republiky a popsali, jak k útoku na mladíka došlo.