Vyšetřování případu vraždy desetiměsíční dívenky v těchto dnech ukončili krajští kriminalisté. Čtyřiadvacetiletá matka dítěte byla obviněna a vzata do vazby. Hrozí jí až dvacet let vězení nebo výjimečný trest. Motivem činu bylo zřejmě zkratkovité jednání, plačící dcerku se jí nedařilo utišit.

Tragédie se stala v pondělí 7. srpna v obci na Olomoucku, kam byli policisté přivoláni k úmrtí desetiměsíčního dítěte. Matka tehdy uvedla, že ráno v postýlce našla dcerku, která už nedýchala, a přivolala zdravotnickou záchrannou službu. Lékař na místě po marné resuscitaci bohužel konstatoval úmrtí kojence.

Policie ČR - ilustrační foto.
Nedokázala utišit plačící dítě. Matka z Olomoucka desetiměsíční dceru zabila

Policistům se událost zdála podezřelá, na místo proto přivolali kriminalisty. Ti se okamžitě začali okolnostmi úmrtí dítěte zabývat a nařídili soudní pitvu.

„Žena zpočátku jakékoli násilí vůči dítěti popírala. Při následném výslechu se ale kriminalistům k zavraždění dcery přiznala. Motivem činu bylo zřejmě zkratkovité jednání ženy, které se nedařilo utěšit plačící dítě,“ popsal policejní mluvčí Libor Hejtman.

Ilustrační foto
Vražda miminka na Šumpersku: matka zabila měsíčního synka

Čtyřiadvacetiletá žena dosud nebyla trestně stíhaná, v době spáchání trestného činu nebyla pod vlivem alkoholu ani drog. Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí ženy do vazby. Soud jej akceptoval a poslal ji za mříže. „Za zvlášť závažný zločin vraždy jí hrozí patnáct až dvacet let vězení nebo výjimečný trest,“ konstatoval Libor Hejtman.