Za volant usedli, když nesměli

Olomouc – Hned na dva řidiče, kteří usedli za volant, ačkoli neměli, v úterý 17. ledna přišli olomoučtí policisté. Prvním z nich je devětatřicetiletý řidič škodovky, kterého kontrolovali policisté na Arbesově ulici v Olomouci-Slavoníně krátce před půl třetí odpoledne. Při kontrole zjistili, že má blokované řidičské oprávnění pro všechny držené skupiny. „Provedli u něj také test na omamné a psychotropní látky, který byl pozitivní na amfetamin a metamfetamin. Další jízdu mu zakázali," sdělila krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Muž je teď podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta. Pozitivní test na omamné a psychotropní látky je řešen samostatně, jako přestupkové jednání.

V druhém, případě jde o sedmadvaceti­letého řidiče osobního vozidla Škoda Octavia, kterého kontrolovali policisté krátce po dvaadvacáté hodině na Jílové ulici v Olomouci. „Při kontrole zjistili, že Okresním soudem v Olomouci má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel až do července 2018. Další jízdu mu zakázali," pokračovala mluvčí a doplnila, že i tentokrát byl test na omamné a psychotropní látky pozitivní. (paš)

Fungl nové auto zřejmě vandala přilákalo

Olomouc – Škodu za předběžně pětačtyřicet tisíc korun způsobil prozatím neznámý pachatel, který někdy v době od 4. do 17. ledna poškodil zcela nové motorové vozidlo značky VW Touran Highline bez registrační značky, zaparkované na parkovišti před jednou z prodejen na Horním Lánu v Olomouci. „Poškrábal karoserii na levých předních i zadních dveřích a blatníku. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na jeden rok," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková.

Na řidiče čekalo nemilé překvapení

Olomouc – Nemilé překvapení čekalo v úterý 17. ledna na řidiče dvou osobních vozidel. Někdo se jim do nich vloupal a vykradl je. „Prvním je vozidlo Dacia Logan, které bylo zaparkované na Řezáčově ulici v Olomouci. V době z 16. na 17. ledna se do něj někdo vloupal, rozbil okno zavazadlového prostoru odkud pak odcizil batoh s pracovním nářadím – šroubováky, kleštěmi, kladivem, wifi routerem a dalšími věcmi. Poškozené společnosti vznikla škoda odcizením a poškozením za předběžně devatenáct tisíc korun," uvedla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Nenechavý zloděj si v druhém případě vybral Mercedes Benz zaparkované na parkovišti u obchodního centra ve Velké Bystřici. „Do něj se neznámý pachatel vloupal v úterý odpoledne. Rozbil okno a odcizil notebook a složku s dokumenty. Celková škoda odcizením a poškozením byla v tomto případě předběžně vyčíslena na dvacet čtyři tisíc korun," doplnila mluvčí. (paš)