Zloděj se na Červenohorské sedlo vypravil v úterý odpoledne. U bufetu poblíž sjezdovky si vyhlédl pár carvingových lyží značky Atomic v hodnotě 8,5 tisíce korun, které tam neopatrný zahraniční turista nechal odložené. Pachatel si lyže naložil do auta a odjel.

„V tu dobu se před bufetem pohybovali další lyžaři, shodou okolností policisté z Hodonína. Jednomu z nich připadlo zvláštní, že k odloženým lyžím přišel muž, který jako lyžař nevypadal, vzal lyže a odnesl je do auta, se kterým odjel. Poznamenal si tedy registrační značku s tím, že vozidlo odjelo směrem na Jeseník,"popsal případ mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

„Po chvíli ale ještě zahlédl, jak se vůz vrací a jede směrem na Šumperk. V té době vyšel z bufetu muž, který začal shánět své lyže, což potvrdilo policistovo podezření, že podezřelý muž opravdu kradl. Zavolal tedy na linku 158,“ uvedl Svatoň.

Operační důstojník vyslal směrem na Červenohorské sedlo policejní hlídku z Velkých Losin, ta podezřelé vozidlo zastavila. Muže nyní policisté trestně stíhají pro krádež, lyže vrátili majiteli.

„Kolegové z Hodonína, kteří se v Jeseníkách rekreují, si zaslouží poděkování za svou všímavost a pohotovost,“ dodal mluvčí policie.

Na podobnou náhodu na Šumpersku podobně před časem doplatil bankovní lupič v Mohelnici. Do komerční banky vstoupil s pistolí v ruce a vymáhal hotovost.

U přepážky se nacházel jediný klient a to byl policista v civilu, který si tam mimo službu vyřizoval své záležitosti. Ačkoliv ho lupič zastrašoval zbraní, policista ho neváhal pronásledovat a ihned také předal identifikační údaje o pachateli svým kolegům. Ti lupiče zanedlouho zadrželi.