Třeba jen na chvíli nehlídané věci jsou ale pro zloděje snadnou kořistí. Před několika dny je neodradil ani kamerový systém, který snímá prostory prostějovského akvaparku.

„Mladý muž šel se svou přítelkyní do vody. Na dece nechal batoh s osobními věcmi, a když se jen náhodou otočil, viděl, jak mu jiný muž batoh krade. S pomocí strážníků, kteří zrovna byli na místě, se pachatele podařilo chytit. Majitel naštěstí o své věci nepřišel,“ zmínila se o jednom z?nejčerstvějších případů Jana Adámková z prostějovské městské policie.

Realita však podle policistů bývá často odlišná.

„V posledních dnech jsme na prostějovských koupalištích zaznamenali několik krádeží. Většinou se jednalo o peněženky, mobilní telefony nebo příruční tašky s doklady. Lidé si ztráty svých věcí většinou všimnou až později. A o to je pak těžší dopadnout pachatele,“ přiznala Adámková.

Jak dodala, prostějovští strážníci obcházejí městský akvapark i koupaliště téměř každý den.

Většina plováren v Olomouckém kraji nabízí možnost úschovy cenných věcí. Stejně jako v prostějovském akvaparku jsou i v olomouckém plaveckém bazénu uzamykatelné skříňky či malé trezory.

„Přesto se nedávno stalo, že jeden z návštěvníků ztratil klíč od své schránky a toho využil zloděj, který mu ji vybral,“ podotkla Margareta Rapa-Katbech z olomouckého plaveckého bazénu.

V přerovském plaveckém bazénu se letos zatím žádný podobný případ nestal. Krádežím mohou zájemci předejít zaplacením skříňky.

„Návštěvníci vnitřního i venkovního bazénu si mohou své cennosti uložit do skříněk. Pokud tak neučiní, za své věci si odpovídají sami. Máme to vylepené i na plakátu,“ uvedla vedoucí přerovského bazénu Zuzana Bourová.