Vypovídaly obě strany sporu, takže samosoudkyně Hana Machalová vyslechla dva diametrálně odlišné pohledy na jednu věc.

Pokud bude obžalovaný uznán vinným, hrozí mu nejen až dva roky za mřížemi, ale také vyhazov z armády.

Incident se odehrál vloni 6. září na uničovském kopci Šibeník. Konaly se tam závody v bikrosu, na kterých závodily i děti obžalovaného.

Následný spor, který dokonce přerušil závody, nastal kolem 16. hodiny. Bratr jednoho z pořadatelů, který ve čtvrtek u soudu vystupoval jako svědek, na improvizovaném parkovišti zaparkoval svou černou Alfu Romeo tak nešťastně, že bránil v odjezdu ostatním vozidlům.

Podle verze obžalovaného, kterou potvrdila i jeho manželka, byl majitel vozu velmi sprostý, a když své hrubé vulgarity nasměroval směrem k ženě, rozhodl se obžalovaný, že si to s tímto mužem vyřídí sám mimo areál.

K tomu, podle něj, nedošlo, protože mladík vytáhl pepřový sprej, jímž jej naprosto paralyzoval. Muž musel být následně ošetřen ve šternberské nemocnici.

Druhá strana vypovídá přesně naopak. Podle majitele auta slovními vulgarismy jej atakovali oba manželé. Podle svých slov muž chtěl po přeparkování z parkoviště odejít, aby stihl sledovat finálové jízdy.

Jenže obžalovaný jej měl neustále slovně a následně i fyzicky napadat a napřahovat se s kamenem v ruce. V sebeobraně pak majitel auta použil pepřový sprej. Ovšem i po tomto jej voják prý stihl napadnout a povalit na zem.

„Podle mě si obžalovaný chtěl zchladit žáhu, protože jeho děti na závodech neuspěly,“ uvedl při výpovědi.

Obě strany se u soudu také nařkly, že jeden tomu druhému vyhrožoval smrtí.

Muž, který ve čtvrtek vypovídal jako svědek, byl za tuto rvačku odsouzen u olomouckého okresního soudu již na konci března. Za výtržnictví tehdy dostal 14 měsíců, avšak odvolal se ke krajskému soudu.

Zamotanou kauzu, kdy ten hodný a čestný je pouze ten, který zrovna vypovídá, bude soudkyně Machalová dále řešit 18. června dopoledne.