Policie nechce k případu uvést žádné bližší informace s tím, že si to rodina zemřelého nepřeje. Policisté pouze dodatečně potvrdili, že k tragické události došlo. Podle starosty Troubek Radka Brázdy vyvolala smrt jedenáctiletého chlapce mezi místními obyvateli silné emoce.

„Mohu pouze potvrdit, že k úmrtí dítěte udušením došlo. Po dohodě s rodinnými příslušníky ale nebudeme k případu poskytovat žádné bližší informace,“ shrnula přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Podle svědků z blízkého okolí rodiny se měl hoch houpat na houpačce před domem a nešťastnou náhodou se zapletl do drátů.

„Mezi lidmi kolují dvě verze. Tou první je, že se jednalo o nešťastnou náhodu, druhou pak, že to byla sebevražda,“ řekl jeden z obyvatel Troubek, detailně obeznámený s případem.

Chlapec byl podle jeho slov v té době s matkou na návštěvě u babičky. „Nikdo ale není schopen říci, jak se to přesně stalo. Jestli se nějak omylem zamotal do drátů a podcenil, co se mu může stát, “ uvažovala další z místních, která si nepřála uvést jméno.

Starosta Troubek nad Bečvou Radek Brázda uvedl, že úmrtí tak malého chlapce, který má navíc v Troubkách příbuzné a chodil zde do školy, vesnicí otřásla.

„Je to hrozná tragédie. Zatím bohužel ani nevíme, zda se jednalo o úmysl nebo nešťastnou náhodu,“ řekl Brázda. Podle jeho slov chlapec do Troubek často jezdil a měl zde kamarády.

„Místní lidé se budou chtít s hochem určitě důstojně rozloučit,“ uzavřel troubecký starosta.