Zloděj vykradl restauraci a způsobil škodu za téměř 30 tisíc

Olomouc – Neznámý zloděj řádil někdy v noci z úterka na středu v restauraci na ulici Wolkerova v Olomouci. Poškodil zámek branky a vstupní dveře restaurace a páčením pak i automat na cigarety.

„Z restaurace po vytržení ze zdi odcizil kovový trezor s penězi, tři láhve s alkoholem, cukroviny, nealko nápoje, doutníky a jiné drobnosti. Škoda byla vyčíslena na necelých 27 tisíc korun," informovala krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková a doplnila, že zloději hrozí v případě dopadení dvouletý trest ve vězení. 

Zloději stačilo jen na chvíli otevřené okno

Šternberk – Škodu ve výši osm tisíc korun způsobil v úterý kolem poledne dosud neznámý pachatel ve Šternberku na Olomoucku. Využil otevřeného okna jednoho z rodinných domů a z pokoje ukradl dva notebooky. Policisté se krádeží zabývají a po zloději pátrají.

„Za přečin Krádež a Porušování domovní svobodu mu hrozí také dva roky za mřížemi," poznamenala krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková. 

Hokejové ztkání se obešlo bez problémů

Olomouc – Bez narušení veřejného pořádku, bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu se obešlo úterní hokejové utkání mezi celky HC Olomouc a HC PSG Zlín.

„Během celého opatření nedošlo k narušení veřejného pořádku a v souvislosti s utkáním nebylo spácháno žádné protiprávní jednání. Utkání shlédlo více než 5 200 diváků," sdělila krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.