Zloděj odjel s traktorem

Červenka – Nemilé překvapení čekalo na majitele traktoru značky Zetor 7745, který v úterý večer zaparkoval v neoploceném areálu v Července na Olomoucku.

„Ve středu 23. prosince tam traktor nenašel, někdo s ním odjel. Majiteli vznikla škoda za předběžně 150 tisíc korun," sdělila krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. Doplnila, že v případě zjištění pachatele mu za trestný čin neoprávněného užívání cizí věci hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. 

Z restaurace zmizely peníze, alkohol a cigarety

Pňovice – Ze spáchání trestných činů krádeže a poškození cizí věci je podezřelý zatím neznámý pachatel, který se v noci z 21. na 22. prosince vloupal do restauračního zařízení v Pňovicích na Olomoucku a odnesl si peníze, různé množství alkoholu a cigaret.

„Škoda odcizením byla vyčíslena na téměř 15 tisíc korun, poškozením dveří, které vypáčil, pak na 20 tisíc korun. V případě zjištění pachatele mu za oba trestné činy hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi," řekla krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. 

Nepříjemný vánoční dárek

Olomouc – Nepříjemné překvapení čekalo na majitelku Škody Octavia Combi, která jej v pondělí 21. prosince večer zaparkovala na ulici Pionýrské v Olomouci. V úterý ráno ho tam už nenašla, někdo ho ukradl.

„Zloděj tak způsobil škodu za téměř 98 tisíc korun. V případě zjištění pachatele mu za trestný čin neoprávněné užívání cizí věci hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi," sdělila krajská policejní mluvčí Irena Urbánková. 

Odcizené brýle měly policejní dohru

Olomouc – Dioptrické brýle v hodnotě 149 korun chtěl pronést bez zaplacení zákazník v prodejně potravin na ulici Šturmova v Olomouci. V úterý 22. prosince odpoledne z brýlí nejprve odstranil visačku s cenovkou a brýle si nasadil na obličej.

„Neoklamal tím však pozorného pracovníka ostrahy prodejny, který na něj počkal za pokladnou a přivolal na místo strážníky Městské policie Olomouc. Ti zjistili, že muž byl v posledních třech letech za přečin krádež pravomocně už odsouzen," sdělil tiskový mluvčí olomoucké městské police Tomáš Musil a dodal, že šedesátiletý muž z Olomouce byl pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu předán Policii ČR.