Ukradl dřevo za deset tisíc

Doloplazy – Nemilé překvapení čekalo na majitele lesa v Doloplazech na Olomoucku. Během měsíce jeho nepřítomnosti neznámý zloděj v lese pokácel a odvezl 43 vzrostlých stromů, z nichž většina byly olše, dále jedna osika a dva duby.

„Celkem se jednalo o osm kubíků dřeva v hodnotě deset tisíc korun," upřesnila krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková. Zloději hrozí až dva roky ve vězení. 

Své auto už ráno nenašel

Litovel-Myslechovice – Oznámení o krádeži auta v Myslechovicích, místní části Litovle, přijala policie v pondělí ráno. Hlídka na místě zjistila, že majitel své auto v neděli večer zaparkoval na parkovišti u domu, ráno ho tam však už nenašel. Po zloději a vozidle v hodnotě 160 tisíc korun v současné době policie pátrá. 

Zpronevěřil miliony, hrozí mu až osm let

Olomoucko – Podezřelý ze zpronevěry je od pondělí jednatřicetiletý muž z Olomoucka. V období od září 2015 do března 2016 měl vystupovat jako jednatel pražské společnosti, kde měl ze své pozice možnost vybírat firemní peníze. Přestože měly sloužit výhradně pro firemní účely, ukládal si je na soukromý účet, nebo je použil pro vlastní potřebu. Tímto způsobem měl podezřelý muž postupně firmu připravit o více než dva a půl milionu korun.

„V tuto chvíli podezřelému hrozí pobyt ve vězení v rozmezí od dvou do osmi let," dodala krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková. (vk)