Řidič dýchl až na záchytce

Droždín – Opilého řidiče vozidla Škoda Fabia zastavila 1. ledna před čtvrtou hodinou ranní policejní hlídka před obcí Droždín. Sedmadvacetiletý muž z Hluboček se na místě odmítl podrobit dechové zkoušce a testu na drogy. Poté byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici, kde se přeci jen podrobil dechové zkoušce s výsledkem 2,79 promile alkoholu v dechu. S podezřelým bylo zahájeno přípravné zkrácené řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. 

Odcizil peněženku i slivovici

Olomouc – Peníze, mobil i slivovici ukradl neznámý zloděj, který se v době od 31. prosince do 1. ledna vloupal do bytu v panelovém domě na ulici Mišákova v Olomouci. Díky tomu, že byt nebyl uzamčený, vniknul do něj zloděj bez použití násilí.

Následně ukradl notebook, mobilní telefon, peněženku s finanční hotovostí dva tisíce korun a osobními doklady a batoh s třemi láhvemi slivovice. Celkově tak způsobil škodu téměř pětadvacet tisíc korun. Pachatel se dopustil trestných činů krádeže vloupáním, porušování domovní svobody a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.