Hosta připravil o peníze, ostrahu v baru o mobil

Olomouc – Dvojitá krádež se podařila zkušenému zloději v olomouckém baru v ulici 8. května. V pondělí před pátou ráno tam připravil jednoho hosta o peněženku, v níž bylo 2,5 tisíce korun.

Jako bonus se ještě při odchodu rozhodl okrást třiadvacetiletý zloděj muže, který v baru pracuje jako ostraha. Vzal mu mobil.

„Zloděje však po odchodu okradený pronásledoval a v baru na třídě Svobody ho zadržel do příjezdu policejní hlídky. Odcizený mobilní telefon stihl pachatel po cestě odhodit," oznámila detaily případu krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Protože to nebylo poprvé, co Olomoučan něco ukradl, a už ho za tuhle činnost soud potrestal, může teď skončit ve vězení až na tři roky. 

V kapse má zlato i peníze

Olomouc – Peníze a šperk. Takový lup, jehož hodnota dosahuje dvaceti tisíc korun, má od pondělní noci v rukou zloděj. Ten vykradl jeden z bytů v panelovém domě v Trnkově ulici v Olomouci.

„Po předchozím poškození dveří vnikl do bytu, který prohledal a následně zde také odcizil nalezené peníze a zlatý prsten," informovala mluvčí policie Marie Štrbáková.

Pokud se policistům podaří zatím neznámého lapku dopadnout, bude u soudu čelit obvinění z krádeže a porušování domovní svobody. 

Posprejoval vzkazy tři auta

Olomouc – Zvěčnit své umělecké nadání se rozhodl zatím neznámý vandal. Nečitelné vzkazy nastříkal sprejem v pondělí v noci na tři auta, která stála zaparkovaná v ulici U Kovárny v Olomouci.

„Neznámý pachatel někdy v nočních hodinách poškodil nápisem vozidlo značky Opel Vario, Peugeot Boxer a vozidlo Volkswagen LT," doplnila podrobně za policisty mluvčí Marie Štrbáková.

Zatím není jasné, jaké škody sprejer nadělal.

Policisté případ prošetřují a vandala, který může od soudu odejít až s ročním trestem vězení, hledají.