Jan Nečesaný se ženil až ve třiceti letech a bral si jen o málo mladší Annu Vaňkovou. Láska v jejich sňatku asi velkou roli nehrála, ostatně Nečesaný přiznal, že si ji bral jen s vidinou, že budou mít dům v Příkazích.

Postupně prý žena také věnovala mnohem více přízně jistému Janu Dohnalovi ze sousedství a vlastního muže prý ponižovala a ostouzela před lidmi.

Během jedenácti let manželství se Nečesaní několikrát stěhovali. Nejprve žili v Chomoutově, pak se odstěhovali do Řepčína. O pár let později žena zdědila po strýčkovi dům v Příkazích, z čehož měl Jan Nečesaný radost, neboť měl k té obci blízký vztah.

Vydrželi tam však jen rok a žena si usmyslela, že se odstěhují do Jáchymova. To dosud trpělivého muže Jana naštvalo asi už definitivně. Mezi manželi bylo už jen formální pouto.

Ona ráda chodila mezi lidi a Jan zas navštěvoval kostel a báby kořenářky, a jak pravili svědkové u soudu, více a více podléhal všelijakému mysticismu a duchovnu.

Začátkem prosince se nešťastný Jan rozhodl, že ženu musí stůj co stůj zabít. Šel se nejprve vyzpovídat do kostela a nad ránem pak vylákal ženu do stodoly. Tam jí hodil na krk provaz a snažil se ji uškrtit, ona si však smyčku z krku servala.

Během rvačky ji nakonec přeci jen silnější manžel uškrtil vlastníma rukama. Pak jí zpátky na krk navlékl provaz, druhý konec připevnil na hřebík na trámu a utekl zpět ke svému otci.

Mezitím se po obci rozneslo, že je Anna Nečesaná oběšená. Lidé si ale hned začali povídat, že to byla vražda, což zanedlouho potvrdil i lékař, který na místo přijel z Nákla.

Uvedl, že prokazatelně zemřela následkem uškrcení a na onen provaz se dostala až po smrti. Nečesaný, kterého pak vytáhli z otcova domu, kde se skrýval, se ke všemu přiznal.

Po dvoudenním jednání jej soud odsoudil k trestu smrti provazem.