Vrátný v muži poznal bezdomovce, který zde vloni v létě přespával. Podle policistů se ale zatím totožnost muže teprve zjišťuje a není vyloučeno, že je na seznamu dlouhodobě pohřešovaných.

„Šel jsem do lesíka a narazil na ostatky lidského těla, které tam muselo ležet už dlouhou dobu. Asi dva metry od těla ležela noha, hlava u něj vůbec nebyla. Tu našli policisté až druhý den. Byla to už v podstatě jen kostra. Podle trička se mi zdálo, že se mohlo jednat o jednoho z místních bezdomovců,“ řekl vrátný z firmy Emos v Lipnické ulici Jiří Minář, který hrůzný nález učinil.

Na stopu místa nálezu jej přivedl pes, který ten večer stále štěkal. „Myslel jsem si, že je to kvůli silnému vichru, ale pak jsem šel raději prohledat okolí,“ popsal. V lesíku u cesty podle jeho slov bezdomovci často přespávali.

„Je to jejich oblíbené místo. Ještě koncem září jsem tam jednoho z nich viděl ležet a ptal se ho, jestli nepotřebuje nějak pomoci. Odpověděl, že ne, a tak jsem šel pryč. Pak už jsem ho ale nikdy nespatřil, “ řekl Jiří Minář.

Policisté nyní prověřují, jakým způsobem muž zemřel a zjišťují jeho totožnost. „Na místo byl přivolán soudní znalec z Olomouce, který konstatoval, že lidské ostatky ležely na místě šest až osm měsíců,“ uvedla přerovská policejní mluvčí Michaela Sedláčková.

Stáří muže se podle jejích slov odhaduje na 50 až 60 let. Jak dále dodala mluvčí, bylo torzo těla převezeno do ústavu soudního lékařství v Olomouci.

„Teprve soudní pitva může s jistotou určit, co bylo příčinou smrti,“ řekla Sedláčková. Policisté zatím nechtějí spekulovat o tom, zda se muž nemohl stát obětí násilného trestného činu. „Na tyto úvahy je příliš brzy, musíme čekat na závěry soudní pitvy,“ podotkla mluvčí.

Policisté na Přerovsku podle jejích slov podobný případ nepamatují. „Pokud jsme učinili nález mrtvého těla, tak to bylo buď v bytě nebo v nějaké opuštěné chatě. Policie ale vždy znala totožnost nalezených lidí, protože u sebe měli doklady, nebo je jejich rodina identifikovala,“ uzavřela mluvčí.