Ačkoliv na podniku visela podle nařízení nouzového stavu cedule Zavřeno, uvnitř se bavilo a popíjelo několik lidí.

Policisté na místo vyrazili na oznámení ve středu večer. 

"Osoby uvnitř seděly u stolu bez nasazených ochranných prostředků úst a nosu, sledovaly televizi a popíjely alkoholické i nealkoholické nápoje. Provozovatel zařízení i osoby nacházející se uvnitř se vymlouvali, že jsou v příbuzenském poměru nebo že zde pracují," přiblížila olomoucká policejní mluvčí Lenka Vanková.

Jeden z hostů se před policisty schoval na toaletě.

"Policisté všechny přítomné vyzvali, aby si nasadili roušky a prokázali svou totožnost, což se zřejmě nelíbilo jednomu přítomnému muži, který se snažil z provozovny odejít pryč, a to i přes výzvy policistů," uvedla mluvčí policie.

Podle policistů si nespokojený host sundal roušku a hlídku začal vulgárně urážet.

"Na další výzvy, aby si roušku nasadil zpět, již nereagoval a jeho jednání bylo stále agresivnější. Z toho důvodu nakonec skončil v poutech a byl převezen na služebnu," popsala mluvčí Vanková, s tím, že zadržený muž nadýchal 2,3 promile.

Společnost policisté nakonec rozpustili, přítomní odešli domů a provozovatel si hospodu uzavřel.

"Nikdo ze společnosti hostů nedokázal řádně objasnit příbuzenské vztahy, ani jinak zdůvodnit, proč se nenachází v místě svého trvalého bydliště.  Uvedené jednání všech těchto osob po řádném zaevidování oznámíme příslušnému správnímu orgánu k projednání," uzavřela mluvčí olomoucké policie.