Honička se odehrála ve čtvrtek brzy ráno. Policisté chtěli zkontrolovat volvo projíždějící po třídě Míru, jeho řidič však šlápnul na plyn a začal před hlídkou ujíždět. 

Za křižovatkou s Foerstrovou ale odbočil do slepé ulice a před policisty nakonec vyběhl z nezabrzděného vozu.

"Řidič z jedoucího auta vyskočil a dal se na útěk. Samovolně jedoucí vozidlo svou jízdu zakončilo nárazem do dvou zaparkovaných aut. Prchající muž se schoval v křoví, ze kterého nakonec vylezl a vydal se do rukou zasahujících policistů," popsala policejní mluvčí Petra Vaňharová. 

Policisté zjistili, že 24letý Přerovan neměl za volantem co pohledávat, přerovský magistrát mu totiž zákazal řízení všech motorových vozidel až do března 2029.

"Alkohol za volantem u něj vyloučila provedená dechová zkouška. Orientační test na drogy i vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu však odmítl podstoupit," sdělila mluvčí policie.

Ve volvu s mladíkem jela i 24letá žena a o dva roky starší muž.

"U něj policisté nalezli znovu uzavíratelný sáček s krystalickou látkou detekovanou jako pervitin a navíc i tablety extáze. Nejinak dopadl i mladý řidič, u kterého policisté rovněž nalezli sáček s pervitinem. Oba muži se tím, že u sebe přechovávali návykovou látku pro vlastní potřebu v malém množství, dopustili přestupku, za který si od policistů vysloužili pokutu příkazem na místě," uvedla policejní mluvčí.

Při nárazu do zaparkovaných aut se naštěstí nikdo nezranil, škoda byla předběžně vyčíslena na téměř 100 tisíc korun. Případem se policisté nadále zabývají.