Tento muž se totiž pohyboval v Legionářské ulici v Olomouci ve stejný čas, kdy se z místa ztrácela kola. Spatřen byl ve třech případech, které policie prověřuje.

„První z krádeží se stala 13. července 2019 v rozmezí od 14 do 20 hodin. Dosud neznámý pachatel odcizil horské jízdní kolo značky BCC Kross za 8,5 tisíce korun,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Ke druhé krádeži na stejném místě došlo 24. července mezi 11.45 a 14.45. Zloděj si přivlastnil jízdní prostředek Author Pegas za 8 tisíc. Třetí cyklista byl okraden 13. srpna. Své kolo značky Force za 5 tisíc korun měl zaparkované v Legionářské ulici od šestnácti hodin a padesáti sedmi minut, ve čtvrt na deset večer ho na stejném místě už nenašel.

„Ve všech případech se měl na místě pohybovat stejný neznámý muž, který je zachycen na jedné z kamer,“ zdůraznila Urbánková.

Pokud by někdo z občanů muže poznal, ať neváhá vytočit číslo 974 766 651 nebo linku 158. Pomoci zjistit jeho totožnost mohou také odesláním zprávy na ol.oo.olomouc1.stsl@pcr.cz nebo osobně na adrese Sokolská 52 v Olomouci.