Muž si z loupeží v hernách odnesl přes tři sta tisíc korun.

„Motivem jeho jednání byla tíživá finanční situace, do které se dostal díky závislosti na hracích automatech. Loupil výhradně v hernách, kde prohrál a chtěl „své peníze“ zpět, ani v jednom případě přepadené ženě neublížil,“ uvedla mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová.

Policisté lupiče dopadli minulý týden, kdy jej obvinili z říjnové loupeže v baru Apollo.

„V průběhu vyšetřování se kriminalistům podařilo muže usvědčit i z dalších loupeží a tuto středu policejní komisař rozšířil obvinění o další čtyři skutky,“ uvedla Dolejšová.

Poslední přepadení, ze kterého je muž obviněn, se odehrálo 4. listopadu v herně Roxy na Masarykově třídě v Olomouci. Maskovaný lupič tam s nožem přinutil obsluhu k vydání pěněz a pak ženu zavřel na toaletě. Z herny si odnesl sto tisíc.

VÍCE: Přepadl hernu a zavřel obsluhu na WC

O týden dříve se lupič vydal do herny Apollo na třídě Kosmonautů. 26. října po poledni vešel do provozovny maskován kuklou, barmanka mu pod pohrůžkou nožem vyskládal do tašky třicet čtyři tisíc korun.

VÍCE: Kamery sledovaly lupiče v herně

Muž má podle policistů na svědomí také dvě přepadení herny Palác.

Nejdříve tam 13. října po jedné odpoledne přinutil servírku k vydání 50 tisíc korun, 25. října před desátou večer se pak do stejné provozovny vrátil opět s nožem v ruce. Z herny si odnesl dalších dvacet tisíc.

Ozbrojený gambler loupil také v Prostějově. 29. října si tam po přepadení Nové herny Tampa odnesl v igelitové tašce 110 tisíc korun.

„Muž, který je stíhán vazebně, se ke všem skutkům doznal. Obviněnému hrozí dle trestního zákona trest odnětí svobody až na 10 let,“ doplnila Dolejšová.