Jeden z fanoušků dokonce zaútočil na policistu, další provolával rasistická hesla. Kolem čtvrté odpoledne podnapilý fanoušek ze Žižkova nejdříve slovně a poté i fyzicky napadl na vlakovém nádraží policistu z antikonfliktního týmu.

„Ten byl oblečen v civilu s reflexní vestou s označením příslušnosti k policii. Opilý muž mu vulgárně nadával a pak na něj zaútočil,“ informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Bednarčíková.

Policistu muž udeřil do hrudi a plivl na něj. Vulgárně nadávat přestal teprve tehdy, až se jej snažil z místa odtáhnout jiný fanoušek.

„Agresivního dvaatřicetiletého muže policisté zadrželi a převezli do protialkoholní záchytné stanice v Olomouci. Nyní je podezřelý z výtržnictví a útoku na veřejného činitele,“ doplnila mluvčí olomoucké policie Jitka Dolejšová.

Ve stejnou dobu pak devatenáctiletý mladík z Blanska před olomouckým vlakovým nádražím provolával heslo „Jude Slávie“ a zvedal pravou ruku v nacistickém pozdravu.

„Také tohoto fanouška policisté zadrželi a ve formě zkráceného přípravného řízení mu sdělili podezření ze spáchání trestného činu hanobení národa, rasy a přesvědčení, včetně činu výtržnictví,“ uvedla Dolejšová.

Kromě těchto dvou konfliktů se zákonem řešili policisté a strážníci v souvislosti s fotbalovým zápasem ještě pět přestupků proti veřejnému pořádku. Večer po zápase pak fanoušky bez větších problémů doprovodili policisté na nádraží.