Na svůj osvědčený postup doplatil pachatel v březnu loňského roku v Mohelnici. Za loupež byl odsouzen ke třem letům ve vězení. Při vyšetřování policisté zjistili i další čtyři přepadení.

V říjnu roku 2006 loupil v Holešově. Na obličeji měl textilní návlek. Obsluze vysvětlil, že je v tíživé životní situaci, nechce nikomu ublížit, ale potřebuje peníze. Žena mu vydala finanční hotovost ve výši 375 tisíc korun.

Stejným způsobem chtěl odnést peníze 27. února 2007 v Uničově. Tentokrát mu však obsluha bankovní přepážky mezi vydané peníze vložila nástražnou bankovku, která do minuty vzplála a znehodnotila celý obsah igelitové tašky ve výši 217 tisíc korun.

Z předchozího incidentu se lupič poučil. V provozovně v Lipníku nad Bečvou, kde postupoval podle stejného scénáře, už obsluhu předem varoval, aby mezi peníze nevkládala žádnou falešnou bankovku. Z banky si 20. března roku téhož roku. odnesl 270 tisíc korun a více než půl milionu korun získal v Odrách počátkem července. Ani tentokrát se jeho způsob jednání nelišil od ostatních přepadení.

Proč si Lukáš Dohnal zvolil za cíl právě Komerční banku? „Věděl jsem, že na pobočkách není ozbrojená ostraha,“ řekl.

První čtyři přepadení provedl pachatel jednou zbraní. Tu však po loupeži v Odrách zahrabal do země s tím, že už ji nikdy nepoužije.

Pro pozdější přepadení v Mohelnici si koupil zbraň novou. Jak ale pachatel uvedl, ani jedna zbraň nebyla schopná střelby.

„Neměl jsem v úmyslu nikomu ublížit. Schválně jsem si koupil pistole, které měly certifikát znehodnocení a jejich hlaveň byla zalitá, takže z nich nešlo vystřelit,“ dodal s tím, že pokud mělo dojít k nějaké vyhrocené situaci, byl připravený vzdát se.

Olomoucká pobočka Krajského soudu v Ostravě shledala Lukáše Dohnala vinným z trestného činu loupež. „Pachatel je odsouzen na devět let nepodmíněně a bude umístěn do věznice s ostrahou,“ řekl soudce Vladimír Hendrych.

Michaela Michalcová