Případ policie vyšetřovala pro podezření z trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Podle prvotních poznatků došlo k detonaci neznámé látky v bytové jednotce domu. Byla provedena celá řada expertíz.

„Bylo zjištěno, že příčinou byl špatný ventil u plynového topení, přes který měl plyn unikat,“ sdělila Olomouckému deníku policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Kriminalisté v těchto dnech případ odložili. „Nebyly zjištěny skutečnosti opravňující zahájit trestní stíhání,“ doplnila.

Domem v ulici 1. máje otřásl výbuch v sobotu 25. září kolem 17:30. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému Olomouckého kraje. Byli vysláni policejní psovodi se psy na vyhledávání ohnisek požárů a vyhledávání návykových látek.

Při explozi došlo k devastaci střechy a vnitřních prostor bytového domu a k poškození dvou vozidel zaparkovaných pod bytovou jednotkou.

Při výbuchu se zranil sedmatřicetiletý nájemník bytu, kterého zdravotnická záchranná služba transportovala vrtulníkem do Fakultní nemocnice Ostrava. Utrpěl rozsáhlé popáleniny. Jeho stav byl stabilizovaný.

Hasiči preventivně evakuovali celkem devět lidí ze sousedství, z toho dvě děti. Byly obavy, že by domy mohly být explozí nějak narušeny, což se nepotvrdilo a lidé se mohli vrátit do svých domovů.

Olomoucký deník tehdy oslovil vlastníka nemovitosti, ten se ale k explozi a stavu domu odmítl vyjadřovat.